Gazetka Szkolna „Bielkowski Fakcik”

Witajcie na stronie naszej gazetki szkolnej!

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bielkowski Fakcik podejmuje tematy przede wszystkim związane z życiem szkoły, jak również lokalnej społeczności. Chętnie piszemy dla Was o wszelkich imprezach, wycieczkach, konkursach, słowem o naszej szkolnej rzeczywistości. W naszej małej, kameralnej szkole dzieje się naprawdę dużo i trudno pozostać anonimowym. Piszemy też o swoich pasjach, zainteresowaniach, szukamy ciekawostek, przeprowadzamy ankiety i sondy dotyczące określonych problemów. Podejmujemy również próby tworzenia poezji czy krótkich utworów prozatorskich. Stąd określone działy gazetki: Z życia szkoły, Młode talenty, Nasze pasje, Ciekawostki, Wywiady.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najważniejsza, w tym co robimy, jest nasza pasja, kreatywność i poczucie, że dzięki tworzeniu szkolnej gazety możemy dotrzeć do wielu ważnych spraw i zainteresować nimi czytelników.

 

Opiekun Gazetki Szkolnej:

Magdalena Nitschke – nauczyciel języka polskiego

redakcja

Kalendarium wydarzeń

• XI 2009r. – początek działalności koła dziennikarskiego, powstają pierwsze numery w formie tradycyjnej w formacie A-4, powielane na papierze
• X 2010r. – przystąpienie do ogólnopolskiego projektu Junior Media, praca na platformie internetowej
• I 2011r. – zostaje wydany pierwszy numer BIELKOWSKIEGO FAKCIKA w nowej szacie graficznej, w wersji elektronicznej i papierowej
• V 2011r. – pierwsze zwycięstwo naszej gazetki w konkursie Junior w Druku
• XI 2011r.- artykuł w Dzienniku Bałtyckim dotyczący pracy naszej redakcji
• III 2012r. – szkolni dziennikarze otrzymują legitymacje prasowe,
• III 2012r. – kolejny artykuł w Dzienniku Bałtyckim prezentujący szkolną redakcję
• III 2014 – reportaż telewizyjny o naszej gazetce, nakręcony przez Telewizję Kolbudy
• V 2014r. – udział w warsztatach dziennikarskich – Multikino Gdańsk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkania koła dziennikarskiego odbywają się raz w tygodniu, jednak członkowie redakcji  piszą artykuły również w domu, po lekcjach.
Od 2010 roku redakcja uczestniczy w ogólnopolskim projekcie JUNIOR MEDIA i w ramach tej współpracy zostało dotychczas opublikowanych 20 numerów Bielkowskiego Fakcika.

 

Czym jest JUNIOR MEDIA?

To edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. To nowy wymiar szkolnych gazetek.
Junior Media to przede wszystkim internetowa platforma do tworzenia gazet. To prosty system, który krok po kroku poprowadził nas przez proces powstawania gazety. Dzięki temu nasze gazety powstają na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych.

 

Nasze sukcesy:
Dotychczas 10 numerów naszej gazetki zostało nagrodzonych w comiesięcznym ogólnopolskim konkursie Junior w Druku!OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Czym jest JUNIOR w DRUKU?
Najlepsze gazetki szkolne są powielane w drukarni prasowej na gazetowym papierze. Wyglądają jak prawdziwe gazety!
Co miesiąc jest nagradzanych 50 najlepszych gazetek z całej Polski. Laureaci konkursu otrzymują po 250 egzemplarzy swojej gazetki, które są dostarczane do szkół.

 

Wszystkie numery naszej gazetki są dostępne w wersji elektronicznej pod adresem:
http://www.juniormedia.pl/redakcje/panel/bielkowski-fakcik

 

Reportaż telewizyjny o naszej gazetce:

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do współpracy z nami! 🙂